Predsjednik Vlade Srbije Đuro Macut danas bi trebalo da posjeti Banja Luku.
Srpski premijer će doći u posjetu Univerzitetskom kliničkom centru /UKC/ Republike Srpske u Banjaluci.
Iz UKC-a je saopšteno da bi Macut, koji je endokrinolog i redovni profesor na Medicinskom fakultetu Univerziteta u Beogradu, trebalo da posjeti Odjeljenje endokrinologije Klinike za unutrašnje bolesti. Nakon posjete, planiran je sastanak sa rukovodstvom Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske.
Takođe, predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić razgovaraće sutra u Banjaluci sa predsjednikom Vlade Srbije Đurom Macutom. Sastanak će biti održan u 10.00 časova u sjedištu Vlade Republike Srpske, najavljeno je iz Biroa Vlade Srpske za odnose sa javnošću.
Nakon toga će Macut biti inaugurisan u inostranog člana Akademije nauka i umjetnosti Srpske.
Izvor : Provjereno



